Starting Lineups
MLB
May 14th, 2024
CLE Lineup
TEX Lineup
- Tyler Freeman (R) CF
- Andrés Giménez (L) 2B
- José Ramírez (S) 3B
- Josh Naylor (L) 1B
- David Fry (R) LF
- Kyle Manzardo (L) DH
- Estevan Florial (L) RF
- Bo Naylor (L) C
- Brayan Rocchio (S) SS
- Marcus Semien (R) 2B
- Corey Seager (L) SS
- Nathaniel Lowe (L) 1B
- Adolis García (R) RF
- Josh Smith (L) 3B
- Jonah Heim (S) C
- Travis Jankowski (L) DH
- Ezequiel Duran (R) LF
- Leody Taveras (S) CF
OAK Lineup
HOU Lineup
- Abraham Toro (S) 3B
- JJ Bleday (L) CF
- Brent Rooker (R) LF
- Shea Langeliers (R) C
- Tyler Soderstrom (L) 1B
- Zack Gelof (R) 2B
- Kyle McCann (L) DH
- Tyler Nevin (R) RF
- Max Schuemann (R) SS
- Jose Altuve (R) 2B
- Kyle Tucker (L) RF
- Yordan Alvarez (L) DH
- Jeremy Peña (R) SS
- Alex Bregman (R) 3B
- Yainer Diaz (R) C
- Jon Singleton (L) 1B
- Jake Meyers (R) CF
- Mauricio Dubón (R) LF
OAK Lineup
HOU Lineup
- A Toro (S) 3B
- J Bleday (L) CF
- B Rooker (R) LF
- S Langeliers (R) C
- T Soderstrom (L) 1B
- Z Gelof (R) 2B
- K McCann (L) DH
- T Nevin (R) RF
- M Schuemann (R) SS
STL Lineup
LAA Lineup
- Masyn Winn (R) SS
- Brendan Donovan (L) LF
- Paul Goldschmidt (R) 1B
- Nolan Arenado (R) 3B
- Alec Burleson (L) DH
- Dylan Carlson (S) RF
- Nolan Gorman (L) 2B
- Pedro Pagés (R) C
- Michael Siani (L) CF
- Nolan Schanuel (L) 1B
- Luis Guillorme (L) SS
- Taylor Ward (R) LF
- Willie Calhoun (L) DH
- Kevin Pillar (R) CF
- Logan O'Hoppe (R) C
- Jo Adell (R) RF
- Cole Tucker (S) 3B
- Kyren Paris (R) 2B
STL Lineup
LAA Lineup
- M Winn (R) SS
- B Donovan (L) LF
- P Goldschmidt (R) 1B
- N Arenado (R) 3B
- A Burleson (L) DH
- D Carlson (S) RF
- N Gorman (L) 2B
- P Pagés (R) C
- M Siani (L) CF
- N Schanuel (L) 1B
- L Guillorme (L) SS
- T Ward (R) LF
- W Calhoun (L) DH
- K Pillar (R) CF
- L O'Hoppe (R) C
- Jo Adell (R) RF
- C Tucker (S) 3B
- K Paris (R) 2B
CIN Lineup
AZ Lineup
- Will Benson (L) CF
- Elly De La Cruz (S) SS
- Mike Ford (L) 1B
- Tyler Stephenson (R) C
- Jake Fraley (L) RF
- Jeimer Candelario (S) 3B
- Jonathan India (R) 2B
- Conner Capel (L) DH
- Jacob Hurtubise (L) LF
- Corbin Carroll (L) CF
- Blaze Alexander (R) 2B
- Joc Pederson (L) DH
- Christian Walker (R) 1B
- Lourdes Gurriel Jr. (R) LF
- Eugenio Suárez (R) 3B
- Jake McCarthy (L) RF
- Kevin Newman (R) SS
- Tucker Barnhart (L) C
CIN Lineup
AZ Lineup
- W Benson (L) CF
- E De La Cruz (S) SS
- M Ford (L) 1B
- T Stephenson (R) C
- J Fraley (L) RF
- J Candelario (S) 3B
- J India (R) 2B
- C Capel (L) DH
- J Hurtubise (L) LF
- C Carroll (L) CF
- B Alexander (R) 2B
- J Pederson (L) DH
- C Walker (R) 1B
- L Gurriel Jr. (R) LF
- E Suárez (R) 3B
- J McCarthy (L) RF
- K Newman (R) SS
- T Barnhart (L) C
COL Lineup
SD Lineup
- Charlie Blackmon (L) DH
- Ezequiel Tovar (R) SS
- Ryan McMahon (L) 3B
- Elias Díaz (R) C
- Brendan Rodgers (R) 2B
- Brenton Doyle (R) CF
- Jake Cave (L) RF
- Elehuris Montero (R) 1B
- Jordan Beck (R) LF
- Luis Arraez (L) 2B
- Fernando Tatis Jr. (R) RF
- Jake Cronenworth (L) 1B
- Manny Machado (R) 3B
- Jurickson Profar (S) LF
- Xander Bogaerts (R) DH
- Jackson Merrill (L) CF
- Luis Campusano (R) C
- Ha-Seong Kim (R) SS
COL Lineup
SD Lineup
- C Blackmon (L) DH
- E Tovar (R) SS
- R McMahon (L) 3B
- E Díaz (R) C
- B Rodgers (R) 2B
- B Doyle (R) CF
- J Cave (L) RF
- E Montero (R) 1B
- J Beck (R) LF
- L Arraez (L) 2B
- F Tatis Jr. (R) RF
- J Cronenworth (L) 1B
- M Machado (R) 3B
- J Profar (S) LF
- X Bogaerts (R) DH
- J Merrill (L) CF
- L Campusano (R) C
- H Kim (R) SS
KC Lineup
SEA Lineup
- Maikel Garcia (R) 3B
- Bobby Witt Jr. (R) SS
- Vinnie Pasquantino (L) 1B
- Salvador Perez (R) C
- Michael Massey (L) 2B
- Nelson Velázquez (R) DH
- MJ Melendez (L) LF
- Hunter Renfroe (R) RF
- Garrett Hampson (R) CF
- Josh Rojas (L) 2B
- Julio Rodríguez (R) CF
- Ty France (R) 1B
- Cal Raleigh (S) C
- Luke Raley (L) RF
- Mitch Haniger (R) DH
- Dylan Moore (R) SS
- Luis Urías (R) 3B
- Sam Haggerty (S) LF
KC Lineup
SEA Lineup
- M Garcia (R) 3B
- B Witt Jr. (R) SS
- V Pasquantino (L) 1B
- S Perez (R) C
- M Massey (L) 2B
- N Velázquez (R) DH
- M Melendez (L) LF
- H Renfroe (R) RF
- G Hampson (R) CF
- J Rojas (L) 2B
- J Rodríguez (R) CF
- T France (R) 1B
- C Raleigh (S) C
- L Raley (L) RF
- M Haniger (R) DH
- D Moore (R) SS
- L Urías (R) 3B
- S Haggerty (S) LF
LAD Lineup
SF Lineup
- Mookie Betts (R) SS
- Shohei Ohtani (L) DH
- Freddie Freeman (L) 1B
- Will Smith (R) C
- Teoscar Hernández (R) LF
- Max Muncy (L) 3B
- Andy Pages (R) RF
- Gavin Lux (L) 2B
- James Outman (L) CF
- Mike Yastrzemski (L) RF
- Thairo Estrada (R) 2B
- Matt Chapman (R) 3B
- LaMonte Wade Jr. (L) 1B
- Wilmer Flores (R) DH
- Heliot Ramos (R) LF
- Blake Sabol (L) C
- Luis Matos (R) CF
- Casey Schmitt (R) SS
LAD Lineup
SF Lineup
- M Betts (R) SS
- S Ohtani (L) DH
- F Freeman (L) 1B
- W Smith (R) C
- T Hernández (R) LF
- M Muncy (L) 3B
- A Pages (R) RF
- G Lux (L) 2B
- J Outman (L) CF
- M Yastrzemski (L) RF
- T Estrada (R) 2B
- M Chapman (R) 3B
- L Wade Jr. (L) 1B
- W Flores (R) DH
- H Ramos (R) LF
- B Sabol (L) C
- L Matos (R) CF
- C Schmitt (R) SS
PHI Lineup
NYM Lineup
- Kyle Schwarber (L) DH
- Nick Castellanos (R) RF
- Bryson Stott (L) SS
- Alec Bohm (R) 1B
- Brandon Marsh (L) LF
- Whit Merrifield (R) 3B
- Kody Clemens (L) 2B
- Johan Rojas (R) CF
- Garrett Stubbs (L) C
- Brandon Nimmo (L) LF
- Starling Marte (R) RF
- Francisco Lindor (S) SS
- Pete Alonso (R) 1B
- J.D. Martinez (R) DH
- Brett Baty (L) 3B
- Tyrone Taylor (R) CF
- Joey Wendle (L) 2B
- Omar Narváez (L) C
PHI Lineup
NYM Lineup
- K Schwarber (L) DH
- N Castellanos (R) RF
- B Stott (L) SS
- A Bohm (R) 1B
- B Marsh (L) LF
- W Merrifield (R) 3B
- K Clemens (L) 2B
- J Rojas (R) CF
- G Stubbs (L) C
WSH Lineup
CWS Lineup
- CJ Abrams (L) SS
- Jacob Young (R) CF
- Eddie Rosario (L) LF
- Joey Meneses (R) 1B
- Luis García Jr. (L) 2B
- Nick Senzel (R) DH
- Riley Adams (R) C
- Trey Lipscomb (R) 3B
- Victor Robles (R) RF
- Tommy Pham (R) CF
- Andrew Vaughn (R) 1B
- Gavin Sheets (L) RF
- Eloy Jiménez (R) DH
- Andrew Benintendi (L) LF
- Korey Lee (R) C
- Bryan Ramos (R) 3B
- Nicky Lopez (L) 2B
- Braden Shewmake (L) SS
WSH Lineup
CWS Lineup
- C Abrams (L) SS
- J Young (R) CF
- E Rosario (L) LF
- J Meneses (R) 1B
- L García Jr. (L) 2B
- N Senzel (R) DH
- R Adams (R) C
- T Lipscomb (R) 3B
- V Robles (R) RF
- T Pham (R) CF
- A Vaughn (R) 1B
- G Sheets (L) RF
- E Jiménez (R) DH
- A Benintendi (L) LF
- K Lee (R) C
- B Ramos (R) 3B
- N Lopez (L) 2B
- B Shewmake (L) SS
WSH Lineup
CWS Lineup
- CJ Abrams (L) SS
- Trey Lipscomb (R) 3B
- Eddie Rosario (L) RF
- Joey Meneses (R) 1B
- Luis García Jr. (L) 2B
- Keibert Ruiz (S) C
- Jesse Winker (L) DH
- Ildemaro Vargas (S) LF
- Jacob Young (R) CF
- Tommy Pham (R) RF
- Andrew Vaughn (R) 1B
- Eloy Jiménez (R) DH
- Paul DeJong (R) SS
- Andrew Benintendi (L) LF
- Zach Remillard (R) 3B
- Rafael Ortega (L) CF
- Martín Maldonado (R) C
- Nicky Lopez (L) 2B
WSH Lineup
CWS Lineup
- C Abrams (L) SS
- T Lipscomb (R) 3B
- E Rosario (L) RF
- J Meneses (R) 1B
- L García Jr. (L) 2B
- K Ruiz (S) C
- J Winker (L) DH
- I Vargas (S) LF
- J Young (R) CF
- T Pham (R) RF
- A Vaughn (R) 1B
- E Jiménez (R) DH
- P DeJong (R) SS
- A Benintendi (L) LF
- Z Remillard (R) 3B
- R Ortega (L) CF
- M Maldonado (R) C
- N Lopez (L) 2B
MIA Lineup
DET Lineup
- Jazz Chisholm Jr. (L) CF
- Bryan De La Cruz (R) DH
- Josh Bell (S) 1B
- Jesús Sánchez (L) RF
- Otto Lopez (R) 2B
- Nick Gordon (L) LF
- Vidal Bruján (S) SS
- Tristan Gray (L) 3B
- Nick Fortes (R) C
- Matt Vierling (R) CF
- Andy Ibáñez (R) 2B
- Mark Canha (R) LF
- Riley Greene (L) DH
- Spencer Torkelson (R) 1B
- Gio Urshela (R) 3B
- Wenceel Pérez (S) RF
- Javier Báez (R) SS
- Jake Rogers (R) C
MIA Lineup
DET Lineup
- J Chisholm Jr. (L) CF
- B De La Cruz (R) DH
- J Bell (S) 1B
- J Sánchez (L) RF
- O Lopez (R) 2B
- N Gordon (L) LF
- V Bruján (S) SS
- T Gray (L) 3B
- N Fortes (R) C
- M Vierling (R) CF
- A Ibáñez (R) 2B
- M Canha (R) LF
- R Greene (L) DH
- S Torkelson (R) 1B
- G Urshela (R) 3B
- W Pérez (S) RF
- J Báez (R) SS
- J Rogers (R) C
TB Lineup
BOS Lineup
- Yandy Díaz (R) 1B
- Randy Arozarena (R) LF
- Josh Lowe (L) RF
- Isaac Paredes (R) DH
- Amed Rosario (R) 3B
- Jonny DeLuca (R) CF
- Richie Palacios (L) 2B
- José Caballero (R) SS
- Alex Jackson (R) C
- Jarren Duran (L) CF
- Wilyer Abreu (L) RF
- Connor Wong (R) DH
- Rafael Devers (L) 3B
- Tyler O'Neill (R) LF
- Dominic Smith (L) 1B
- Vaughn Grissom (R) 2B
- Reese McGuire (L) C
- Ceddanne Rafaela (R) SS
TB Lineup
BOS Lineup
- Y Díaz (R) 1B
- R Arozarena (R) LF
- J Lowe (L) RF
- I Paredes (R) DH
- A Rosario (R) 3B
- J DeLuca (R) CF
- R Palacios (L) 2B
- J Caballero (R) SS
- A Jackson (R) C
CHC Lineup
ATL Lineup
- Patrick Wisdom (R) 3B
- Seiya Suzuki (R) RF
- Cody Bellinger (L) 1B
- Christopher Morel (R) DH
- Mike Tauchman (L) LF
- Nick Madrigal (R) 2B
- Miguel Amaya (R) C
- Miles Mastrobuoni (L) SS
- Pete Crow-Armstrong (L) CF
- Ronald Acuña Jr. (R) RF
- Ozzie Albies (S) 2B
- Marcell Ozuna (R) DH
- Matt Olson (L) 1B
- Travis d'Arnaud (R) C
- Michael Harris II (L) CF
- Orlando Arcia (R) SS
- Jarred Kelenic (L) LF
- Zack Short (R) 3B
CHC Lineup
ATL Lineup
- P Wisdom (R) 3B
- S Suzuki (R) RF
- C Bellinger (L) 1B
- C Morel (R) DH
- M Tauchman (L) LF
- N Madrigal (R) 2B
- M Amaya (R) C
- M Mastrobuoni (L) SS
- P Crow-Armstrong (L) CF
- R Acuña Jr. (R) RF
- O Albies (S) 2B
- M Ozuna (R) DH
- M Olson (L) 1B
- T d'Arnaud (R) C
- M Harris II (L) CF
- O Arcia (R) SS
- J Kelenic (L) LF
- Z Short (R) 3B
NYY Lineup
MIN Lineup
- Anthony Volpe (R) SS
- Juan Soto (L) RF
- Aaron Judge (R) CF
- Alex Verdugo (L) LF
- Giancarlo Stanton (R) DH
- Anthony Rizzo (L) 1B
- Gleyber Torres (R) 2B
- Austin Wells (L) C
- Oswaldo Cabrera (S) 3B
- Ryan Jeffers (R) DH
- Carlos Correa (R) SS
- Willi Castro (S) CF
- Jose Miranda (R) 3B
- Manuel Margot (R) RF
- Carlos Santana (S) 1B
- Kyle Farmer (R) 2B
- Christian Vázquez (R) C
- Austin Martin (R) LF
PIT Lineup
MIL Lineup
- Andrew McCutchen (R) DH
- Bryan Reynolds (S) RF
- Oneil Cruz (L) SS
- Connor Joe (R) 1B
- Jack Suwinski (L) LF
- Nick Gonzales (R) 2B
- Yasmani Grandal (S) C
- Jared Triolo (R) 3B
- Michael A. Taylor (R) CF
- Brice Turang (L) 2B
- William Contreras (R) C
- Christian Yelich (L) LF
- Willy Adames (R) SS
- Jake Bauers (L) 1B
- Joey Ortiz (R) 3B
- Sal Frelick (L) CF
- Oliver Dunn (L) DH
- Jackson Chourio (R) RF
PIT Lineup
MIL Lineup
- A McCutchen (R) DH
- B Reynolds (S) RF
- O Cruz (L) SS
- C Joe (R) 1B
- J Suwinski (L) LF
- N Gonzales (R) 2B
- Y Grandal (S) C
- J Triolo (R) 3B
- M Taylor (R) CF
TOR Lineup
BAL Lineup
- TBD
- TBD
TOR Lineup
BAL Lineup
- TBD
- TBD